Ara :

Ara
Generic filters

Exact matches only

Filter by Custom Post Type

Ara
Generic filters

Exact matches only

Filter by Custom Post Type

Prof. Dr. Itır Erhart

Akademisyen, Sosyal Girişimci

İletişime Geçin
 
Sosyal Girişimcilik

Sosyal Girişimcilik ve Etki Yatırımcılığı

Geleceğin kurumları amacı yalnızca kar etmek olan değil sosyal bir sorunu çözmeye çalışan, ürün ve hizmet geliştirirken insanlara ve doğaya zarar vermeyen kurumlar olacak. Nasıl böyle bir kurum haline geliriz ya da böyle bir sosyal girişimle nasıl birlikte çalışabiliriz?

 

Sosyal Sorumluluk

Nasıl Fayda Yaratılabilir?

 

Gönüllülük

Gönüllülük ve Mutluluk

Tüm araştırmalar kalıcı mutluluk ve anlamlı hayat için kendimizden daha büyük bir amaç bir çalışmamız gerektiğine işaret ediyor

 

Kurumsal Gönüllülük

Kurumlar neden ve nasıl gönüllülük projeleri geliştirmeli? Bunun birey ve kurum için faydaları nelerdir?

 

Gezegenden Ben Sorumluyum

Birey ve kurum olarak başka birey ve canlıları düşünmek sorumluluktan öte zorunluluk artık

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Neden önemlidir? nasıl hem kadınları hem erkekleri özgürleştirir?

 

Temel İnsan Hakları

Temel İnsan Hakları Perspektifinden Kapsayıcılık

Nasıl kapsayıcı ve içermeci bir kurum kültürü inşa ederiz?

 

Kişisel ve Kurumsal Gelişim

Sürdürülebilir Mutluluk Mümkün mü?

Aristoteles’den günümüze insanın mutluluk ve anlam arayışı

Felsefeden psikolojiye, sanattan nörobilime mutluluk anlam ve iyilik ilişkisi

 

Fark Yaratmak

Hayatta farkı nasıl yaratacak ve nasıl fayda sağlayacağız?

 

Güven

Kendine güven nasıl sağlanır? (Özgüven ve özdeğer)  

 

İletişim

Şiddetsiz İletişim

Doğru iletişim

Aktif dinleme

Geri bildirim

Esneklik

 

NFT

NFT sanat mı?

NFT eşitlik ortamı yaratır mı?

NFT sanatçıyı doğrudan sanatsever ile buluşturur mu? 

Ekolojik olarak NFT

NFT bağışçılığı özendirir mi?

Sürdürülebilirlik ve NFT 

Kapsayıcı Bir Kurum Olmak İçin Neler Yapabiliriz?

Kurumumuzda Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamak İçin Neler Yapabiliriz?

Kurumsal Gönüllük/Sürdürülebilirlik Programı Oluştururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Doç. Dr. Itır Erhart Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe okudu. Cambridge Üniversitesi’nden M.Phil., Boğaziçi Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı. 2001 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde toplumsal cinsiyet, medya, insan hakları, medya, spor, sivil toplum üzerine dersler vermekte ve araştırma yapmaktadır. 2014’den bu yana The School of Life İstanbul’un eğitmen kadrosunda yer almaktadır. GQ Dergisi’nde ‘modern zamanların etik kodları üzerine yazılar yazdığı bir köşesi vardır.Hayatı Chicago’da bir otobüs durağında Team in Training’in “Maraton koşmak zor mu zannediyorsun, kemoterapiyi dene” afişini gördüğü an değişti. 2004 yılınca sosyal fayda için maraton koşmaya başladı. 2008 yılında, 5 arkadaşı ile birlikte, bugün 97,000 üyesi olan ve spor aracılığı ile 95 milyon TL kaynak sağlamış  Adım Adım’ı kurdu. Şeffaflık platformu Açık Açık’ın ve Açık Açık Sosyal Girişim’in de kurucularındandır.Itır Sivil toplum  alanda yaptığı çalışmalardan dolayı “Fark Yaratanlar” programına konuk oldu (2009). 2014 yılında Ashoka Fellow seçildi. Ashoka Türkiye Yönetim Kurulu, Tiyatro Kooperatifi Danışma Kurulu, Yanındayız Derneği Danışma Kurulu, İnogar Yçnetim Kurulu, Bego Jeans Yönetim Kurulu ve TEGV Mütevelli Heyeti Üyesidir. Sardis Ödülleri, TUHİD Alâeddin Asna Ödülü, Felis Ödülleri, Sürdürülebilir Markalar, ve Sürdürülebilir Gelecek Ödülleri jüri üyeliği yapmıştır.

Maraton ve ultra maraton koşucusudur.

Prof Itır Erhart studied Philosophy and Western Languages & Literatures at Bogaziçi University. She completed her M.Phil at the University of Cambridge and PhD. at Bogazici University. She is currently teaching courses on gender, human rights, media, fundraising and social movements at Istanbul Bilgi University. She is faculty member at The School of Life Istanbul where she offers workshops on resilience, being an active citizen, and self- knowledge.

She is the co-founder of Adım Adım (Step by Step) a volunteer-based organization that promotes charitable giving through the sponsorship of athletes in local sports events. Itır also co-founded Açık Açık a platform which unites donors with NGOs that respect the rights of donors. In 2016 Açık Açık received Transparency International’s award for civil society.

Itır is an Ashoka Fellow, Ashoka Turkey Board Member, TEGV Trustee and Advisory Board Member of the Theater Cooperative. She is one of the organizers of Festtogether, Turkey’s first sustainable music festival.

2019, The Aesthetics of Global Protest, Amsterdam University Press    (Aidan McGarry, Olu Jensen,  Hande Eslen Ziya ve Umut Korkut ile birlikte)

2008, Ben Neyim? Kişiler ve İnsanlar Üzerine Bir Çalışma, Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

 

Makaleler ve kitap bölümleri (Başlıca)

 

2018, I. Erhart, H. Eslen Ziya,  Sinemada Yaşlılık ve Erkeklik (Aging and Masculinity in Cinema), Yaşlanma ve Yaşlılık: Disiplinlerarası Bakış Açıları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

2017, I. Erhart, Do Women Get the Offside Rule? Female Fans, Labeling and Stereotypes in Turkey, Race, Gender and Sport: The Politics of Ethnic ‘Other’ Girls and Women, Routledge.

2017, I. Erhart, H. Eslen-Ziya, Blossoms in the Steppes: Republican Masculinity Project in Crisis, Istanbul University Journal of Women’s Studies 1, 17-29.

2015, I. Erhart, H. Eslen-Ziya, Mr. Incredible, Man of Action, Man of Power: What If He Loses It All? Aging Heroes: Growing Old in Popular Culture, Rowman & Littlefield.

2015, I. Erhart, H. Eslen-Ziya, “Toward postheroic leadership: A case study of Gezi’s collaborating multiple leaders”, Leadership.

2014, I. Erhart “United in Protest: From ‘Living and Dying With Our Colours’ to ‘Let All The Colours of the World Unite’”, International Journal of the History of Sport 31, 1724-38.

2014, I. Erhart, H. Eslen-Ziya, Janissary: An Orientalist Heroine or a Role Model for Muslim Women, Heroines of Comic Books and Literature: Portrayals in Popular Culture, Rowman & Littlefield.

Neden Mirador?

Tecrübe
Güven
Geniş Konuşmacı Portföyü

Benzer Konuşmacılar